Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİPilates İle Zayıflamak ?


Son yıllarda spor amaçlı yapılan fiziksel aktiviteler arasında en günceli tartışmasız pilates haline geldi. Özellikle bayanların ilgi gösterdiği bu sporun popüler olma nedenlerinden birisi de alınan güzel sonuçlardır. Pilates günümüzde sadece kilo verme amaçlı olarak değil, aynı zamanda vücuda esneklik kazandırma, ruhu dinlendirme, vücuttaki bazı sağlık problemlerini giderme, doğru nefes alma amaçlı tercih edilmektedir.

Ortalama 5 yıldır farklı derecelerde pilates yapan 10 kişi üzerinde bir çalışma yapıldı. Her birinin yaptığı günlük 30-45 dakikalık egzersiz sonrası kaç kalori yaktıkları araştırılmıştır. Çalışmalar ortalama 75 kilogramlık bir kişinin ileri düzeyde yaptığı pilates ile saatte 480 kalori, orta düzeyde yaptığı pilates ile 390 kalori ve başlangıç düzeyinde yaptığı pilates ile 276 kalori yaktığını göstermiştir. Kalori yakıp kilo vermenin yanında pilatesin kazandırdığı özellikler ise; daha iyi bir duruş, sırt ağrılarının azalması, eklemlerdeki hareketliliğin artması, esnekliğin artması, spor performanslarının artması, mevsim geçişlerine uyumluluğun artması, fit bir görünüm, kas kütlesindeki artış, kişinin daha uzun ve ince görünümü olarak sayılabilir.

Pilates Egzersizleri

Hundred Hareketi

Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi hafifçe yukarı kaldırın. Beliniz yerde olacak şekilde boynunuzu ve elleri kaldırarak mekik hareketi yapın.

Joseph Pilates doing the Pilates One Hundred

Gerinme Hareketi


Yere sırtüstü yatın. Ayaklarınızı ileriye doğru uzatın. Kollar yukarıda. Nefes alın. Nefes verirken kolları ve ayakları yukarıya uzatın.Tekrar nefes alıp nefes verirken ayaklar yerde olacak şekilde belinize kadar doğrulun. Başınızı dizlerinize değdirmeye çalışın ve orada bir süre kalın.

Joseph Pilates doing the Pilates Roll Up

Bisiklet Hareketi

Yere sırtüstü uzanın. Yavaşça bacaklarınızı ve belinizi kafanıza doğru yukarı kaldırın. Ellerinizle belinizi destekleyin. Tam yukarıda bir ayağınızı kırıp daha sonra diğeri için yapın. Müthiş bir bel hareketidir.

Joseph Pilates doing the Pilates The Bicycle

Göbek Hareketi


Bacaklar düz şekilde oturma kemikleriniz üzerinde oturun. Sırtınız dimdik olacak. Sadece beliniz yerde olacak şekilde bacaklarınızı yarım yukarıya, boynunuzu yukarıya doğru kaldırın. Bacaklarınızla kollarınız arasındaki mesafeyi azaltarak mekik hareketleri yapın.

Joseph Pilates doing the Pilates The Teaser

Kalça Hareketi

Oturma kemikleriniz üzerinde oturur pozisyonda elleriniz arkadayken bacaklarınızı havaya kaldırın. Nefes alıp vererek bacaklarınızı sağa ve sola çevirin.

Joseph Pilates doing the Pilates The Hip Twist with Stretched Arms

Bacak Hareketi


Ayak topukları ve yere dik şekilde duran kollarınız üzerinde vücudunuzu dik tutun. Kollar vücudu taşıyor. Sonra sırayla bacaklarınızı tek tek kaldırın.

Joseph Pilates doing the Pilates The Leg-Pull

Diğer sayfa: Bölgesel zayıflama hareketleri

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...