Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİOzon Sauna ile Zayıflama Yöntemleri


Ozon kimyasal olarak 3 adet oksijenin biraraya gelerek oluşturduğu bir gazdır. Oksijenin ozon gazı olarak oluşturduğu yapı havadan nefesle aldığımız oksijene nazaran çok daha yüksek bir enerjiye sahiptir. Ozon gazının çeşitli sektörlerde farklı amaçlarda kullanım alanları vardır.

Ozon gazının en bilinen kullanım alanı olan tıp alanında ozon gazından yaklaşık 200 yıldır faydalanılmaktadır. Ozon gazının tıp sektöründe çeşitli hastalıkları iyileştirme etkisinden başta Amerika olmak üzere, Rusya, Hollanda, Almanya, İngiltere, İsviçre gibi gelişmiş ülkeler faydalanmaktadır. Ozon gazının bilinen bir çok olumlu etkisi olduğu gibi günümüzde halen ozon gazı ile ilgili yeni özelliği üzerinde de bir çok araştırmalar yapılmaktadır. Ozon gazı ile insan sağlığı üzerinde uygulanan yöntemlere genelde ozon terapisi ya da ozon sauna adı verilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere tam bir terapi şeklidir.

Ozon sauna terapisi özel olarak tasarlanmış içi sıcak ozon buharıyla dolu bir kabinin içinde gerçekleştirilir. Ozon sauna terapisi uygulanacak kişi bu kabinin içine yatar ve sadece baş bölgesi kabinin dışında olacak şekilde uygulamaya geçilir. Ozon sauna terapisinde vücuda deri yoluyla oksijen verilerek başta metabolizma olmak üzere vücudun bütün sistemlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Ozon saunada verilen ozon buharı, ciltte açılan gözeneklerden girerek cildin 6 cm altına kadar nüfuz edebilmektedir.

Cildin altında bulunan kan, damar, yağ doku ve lenf damarlarına giren oksijen vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar. Lenf damarlarına giren bol oksijen ile vücutta dolaşım ve taşıma işleri hızlanır böylece vücuda zararlı bütün toksinler, atık maddeler, ödem, virüs, mantar, bakteri ve vücuda zararı olan bir çok madde vücuttan dışarı daha hızlı ve çok atılır. Kana geçen bol ve daha yüksek enerjili oksijen ile kan değerlerinin kalitesi artar ve bu daha sağlıklı ve enerjik hissetmemizi sağlar. Ozon sauna terapisinin sağladığı avantajları sayacak olursak; lenfatik sistemi hızlandırarak vücuda detoks etkisi verir, fazla ödemlerin atılmasını sağlayarak kilo vermede etkili olur, lenfatik sistemin hızlanmasıyla enfeksiyon yapıcı yabancı maddeler atıldığı için hastalıklardan korunuruz, kan dolaşımı hızlandığı için selülitler azalır, cilt güzelleşir, varisler yok olur, eklem ağrıları azalır, romatizmal hastalıklar en aza indirgenir, yaşlanmayı geciktirir, stres-gerginlik-sinirlilik halleri kaybolur.

Ozon sauna terapisinin zayıflatıcı etkisi şu şekillerde olur;

- Kan dolaşımı dolayısıyla metabolizma hızlandığı için vücut daha fazla enerji yakar dolayısıyla kişi daha hızlı zayıflar.

- Metabolizma hızlandığı için yağ yakım işlemi de hızlanır.

- Bütün dolaşım sistemleri hızlandığı için vücudun insülin direnci kırılır ve kan şekeri dengesi düzelir dolayısıyla açlık krizleri yaşanmaz.

- Beyne ve sinir sistemlerine bol oksijen gittiği için stres, endişe, kaygı azalır, psikoloji mutlu olur ve sürekli atıştırma kaçamakları daha aza indirgenir.

Ozon sauna terapisini her yaştan her gruptan insan uygulayabilir. Çünkü ozon sauna terapisinin hiçbir yan etkisi yoktur. Ozon sauna terapisini sadece hasta kişiler değil sağlıklı olan kişiler de sağlıklı durumun devamını sağlamak amacıyla mutlaka yaptırmalıdır. Ozon sauna terapisinin zayıflatıcı etkisi normal sauna etkisinden tam 7 kat fazladır. Çünkü ozon saunada normal saunadan çok daha fazla buhar ve ısı verilmektedir. Ozon saunada tek seansta 250-450 kalori harcanmaktadır. Ozon sauna uygulamasının haftada 2-3 kere 20-30 dakika süre yapılması tavsiye edilmektedir.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...