Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİDüz Karın Diyeti


Düz Karın Diyeti ile nasıl zayıflarsınız?

Beslenme uzmanları, diyetisyenler genelde bel ve karın çevresinden alınan kiloların en zararlı olduğunu savunurlar. Çünkü bel ve karın çevresi yağlandığında o yağların gitmesi çok zorlaşıyor ve kalıcı oluyor. Kalıcı olmasına katkıda bulunan en önemli şey ise oturmaktır. Malesef işi gereği oturan, engeli gereği hareket edemeyen ve çeşitli nedenlerden dolayı sabit durmak zorunda kalan kişilerin oturmaktan dolayı göbek kısımları katlanır.

Günümüzde yaşadığımız pasif hayat nedeniyle vücuda alınan fazla kalori harcanmadığı için direkt depo olarak vücudun bazı bölgelerinde kalıyor. Diyetisyenlerin hep söylediği şey; kilo vermenin esası vücuda giren kaloriyle vücudun harcadığı kalorinin dengeli olması gerektiğidir. Yaşanılan hayata bağlı olarak asıl doğru olan beslenme düzeninizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Gıdalar belli kalorilere sahiptirler ve gün içinde harcanan enerjiye göre günlük alınması gereken kalori hesaplanarak bir öğün hazırlanabilir.Bir nevi kendi diyetisyeniniz olmak aslında çok basittir. Vücuda giren kaloriyi azaltıp egzersiz ile vücudun harcadığı enerjiyi arttırırsanız kilo vermek kaçınılmaz olur. Zaten asıl sorun bu işi istikrarlı olarak çok uzun süre hatta yaşadığımız boyunca yapabilmek değil midir. İşte bu yüzden beslenmeyi geçici bir diyet olarak değil, yaşamamızın bir parçası olarak düşünmeliyiz.

Geçen sene bütün Amerika'yı ve İngiltere'yi sarsan orijinal olarak “flat belly” ya da “belly diet” olarak adlandırılan diyet programı çok sayıda kişi tarafından denendi ve çoğundan sonuç alındı. Sonuç alındığı için dikkat çeken bu diyetin özelliği özellikle karın çevresinin incelmesini sağlamaktır. Son yıllarda insanların vücudunda en çok yağlanan bölge karın bölgesidir. Kadınlar ve erkekler hatta çocuklarda bile büyük problem olan karın yağlarının yok edilmesi de çok zor bir süreçtir.

Ayrıca yağlı karın çevresi o kadar kötü görünür ki ne giyilen kıyafet ne pantolon hiç bir şey kişiye yakışmaz. Hele ki oturulduğunda kat kat alt alta sıralanan o yağ katmanları nasıl da insanı hayattan soğutur. İşte son yüzyılın büyük problemi olan karın göbek yağlarının erimesini sağlayan diyeti sonunda bilim adamları ortaya çıkardı. Bu düz karın diyet programı 1 hafta, 4 gün ya da 2 gün uygulanmaktadır. Düz karın diyetinin temel maddesi ise özel olarak hazırlanan ve gün içinde tüketilmesi gereken bir sıvı karışımıdır. Bu sıvı karışımının amacı vücuttaki asit ve baz dengesini düzeltmesi ve düzene giren vücudun metabolizmasını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olmasıdır.

Bu göbeği eriten sıvı karışımı şu şekilde hazırlanır:
8 bardak yani yaklaşık 2 litre suya daha önceden demlenmiş 1 çay fincanı yeşil çay, 1 tane ufak küp küp doğranmış salatalık, ya da 1 çay kaşığı taze zencefil, 1 adet kabuklu doğranmış limon, 1 adet kabuklu doğranmış elma, 6 sap taze nane ya da kuru nane, arzuya bağlı olarak 1 adet çubuk tarçını koyup bu sıvıyı 1 gece dolapta bekletip ertesi gün hepsini tüketmelisiniz.

Düz karın diyetinde uyulması gereken, olmazsa olmaz kurallar da vardır. Mesela düz bir karına sahip olmak için özel sıvıdan içerken kesinlikle tuzlu gıdalar yasaktır aksi taktirde vücut çok su tutar ve bu vücudu şişkin gösterir. İkinci kural karbonhidrat tüketimi minimumda olacak aksi taktirde vücut fazla karbonhidratı depoda yağ olarak saklıyor.

Dümdüz bir göbek için şekerli, yüksek karbonhidratlı, yağlı gıdalar hayatınızdan çıkmalı, bunların yerine zeytin, fındık, ceviz gibi besinler tüketilmelidir. Diğer diyetlerde tavsiye edilenin aksine düz karın diyetinde brokoli, karnabahar, lahana gibi sebzeler gaz yaptığı için çok az tüketilmelidir. Çok enteresan ama düz karın diyetinde sakız çiğnemek de yasaklılar arasında çünkü sakız karnı şişirmektedir. Düz göbek diyetinde tüketilecek sebzeler mutlaka haşlanmış olarak tüketilecek. Son olarak düz karın diyetinin bir diğer kuralında asitli içecekler, çay ve kahve yasaklı, bütün baharatlar serbesttir.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...