Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİBölgesel zayıflama hareketleri


Göbek eritme hareketleri 1

Yere sırt üstü uzanarak başlayın. Dizlerinizi yarım bükün. Ellerinizi kulaklarınıza sertçe dayamadan hizasında tutun. Mekiğe başlamadan önce derin bir nefes alın. Kafanızı hafif yukarıda tutarak göğsünüzün yarısına kadar kalkmaya çalışın. Kafanız dizlerinize ne kadar ulaşırsa hareket o kadar etkili olur.

Göbek eritme hareketleri 2

Ayakta dik durun. Elleriniz bacaklarınızın tam yanında dayalı dursun. Sağa eğilirken sağ eliniz sağ dizinize değsin, sola eğilirken sol eliniz sol dizinize değsin. Bu hareketleri sırayla hızlı tempoda yapın. Kesinlikle sırtınız dik konumda olmalı. İki yana eğilirken sırayla birinde nefes alın diğerinde verin. Her gün düzenli yapacağınız bu hareket can simidi dediğiniz belinizin yanlarını eritecektir. Günden güne bu hareketin sayısını artırarak gidin farkı göreceksiniz.

Göbek eritme hareketleri 3

Ayakta dik şekilde durun. Bacakları hafif iki yana açın. Evde uzun sopa, oklava, ne varsa boynunuzun üstüne koyun. Ellerinizle de sopayı yukarıda tutun. Vücudunuzun belden aşağısı sabit kıpırdamadan kalacak şekilde üst tarafınızla sağa ve sola dönün. Bu hareketi hızlı bir şekilde yapın.

Göbek eritme hareketleri 4

Yere sırt üstü uzanın. Elleriniz bacaklarınızın yanında olsun. Belinize kadar olan bölüm ve bacaklarınız havada olacak şekilde sadece popo kısmı yerde olacak şekilde üst bölümünüzle kalkarken bacaklarınızı da dizden büküp yukarı kaldırın. Bacaklarınızla kafanız yukarıda buluşmaya çalışsın.

Göbek eritme hareketleri 5

Yere sırt üstü uzanın. Boynunuzu hafif kaldırın. Bacaklar poponun üstünde bükülü kalsın. Elleriniz vücudunuzla aynı doğrultuda yukarıya kalktığında bacaklarınızı da diğer uca uzatın. Bacaklarınızı çekerken ise ellerinizi aşağıya uzatın. Sırayla nefes alıp vermeyi unutmayın.

Kalça eritme hareketleri 1

Ayakta dik şekilde durun. Ellerinizi öne doğru uzatın. Gözleriniz ellerinize odaklansın. Bacaklarınızı hafif açın.  Ellerinizi indirmeden ve kaldırmadan dizlerinizi kırarak eğilin. Tam yere oturmadan tekrar yukarıya kalkın. Her gün hareket sayınızı artırın.


Kalça eritme hareketleri 2

Yerde kedi pozisyonu alın. Dizinizin üstündeyken elleriniz vücudunuzu taşıyacak şekilde yere dik konumda olsun. Önce sağ bacağınızı geriye doğru dik şekilde doğrultun. Dik konumdan hızlı hızlı yukarıya kaldırın ve indirin. Sonra sol bacağınızı geriye dik şekilde doğrultun. Dik konumdan hızlı hızlı yukarıya kaldırın ve indirin.

Kalça eritme hareketleri 3

Sırtüstü yatın. Bacaklarınızı dimdik hafif yukarıya kaldırın. Vücudunuzun yukarısı yerde olacak şekilde bacaklarınızı havada iki yana açıp kapatın. Bu hareketi tek tek ayrı bacaklarla da yapabilirsiniz. Sağ bacağınız yerde olacak şekilde sol bacağınızı sol yanınıza havadayken kaldırıp indirin. Sol bacağınız yerde olacak şekilde sağ bacağınızı sağ yanınıza havadayken kaldırıp indirin.

Kalça eritme hareketleri 4

Yere yan şekilde uzanın. Tek elinizle kafanızı havada tutun. Bacaklarınız birbiriniz üstündeyken üstteki bacağınızı havaya hızlı şekilde kaldırıp indirin. Hareketin tam tersini yaparak diğer kalçayı da çalıştırın.

Kalça eritme hareketleri 5

Ayakta dik durun. Önünüzde sizinle aynı hizada tutacak bir yer olsun. Oraya tutunarak sağ bacağınızı sağa doğru yukarıya kaldırıp indirin. Bu hareketi bir de sol bacağınızla yapın sımsıkı bir kalçanız olsun.

Bel inceltme hareketleri 1

Düz bir zeminde oturun. Ayaklarınız düz bir şekilde zeminde duracak. Omurganızı uzatarak uzun oturun. Kollarınızı göğüs hizasında uzatarak bir top tutun. Nefes alarak topu kollarınızla sağ tarafınıza çevirin. Bunu yaparken öne eğilmeyin. Başınız ve boynunuz kollarınızla ters yönde sol tarafa bakacak. Topu tekrar merkeze getirirken nefes verin. Aynı hareketi diğer tarafınızla aynı sayıda yaparak belinizi inceltin.

Bel inceltme hareketleri 2

Yerde düz bir zeminde sağ tarafınıza yatın. Bacaklar hafif yukarı bükük olacak. Sol kolunuzu başınıza, sağ kolunuzu ise yere düz bir şekilde uzatın. Sol kolunuzdan güç alarak kalçanıza doğru kalkın, inin. Aynı sayıda yapacağınız bu hareketi yine sol tarafınıza yatarak uygulayın.

Side Bends abdominal oblique exercise

Bel inceltme hareketleri 3

Kültür fizik hareketleri olarak hep gösterilen bu hareket düzenli yapıldığı taktirde belinizde ciddi bir incelmeye neden oluyor. Ayakta bacaklarınız hafif açık bir şekildeyken sağ kolunuzu sol ayak parmaklarınıza değene kadar eğilin. Aynı şekilde sol kolunuzu sağ ayak parmaklarınıza değdirmeye çalışın. Bu hareket hızlı yapılmalıdır. Günden güne de sayısı artırılmalıdır. Dakika olarak günde 10 dakika boyunca yapmak yeterlidir.

Bel inceltme hareketleri 4

Beli inceltmenin bir diğer yolu da eğimli bir yokuşta yürümektir. Tek yapmanız gereken şey koşu bandını 10-15 derece yukarı kaldırıp 15 dakika yürümek. Kulağa çok kolay bir hareket gibi gelebilir fakat denediğinizde aslında zor ve kalori yaktıran bir egzersiz olduğunu anlayacaksınız. Evde koşu bandı olmayanlar için ise tek çare yokuşlu bir yol bulup o yokuşu itinayla çıkmak. Ya da spor salonlarına koşmalısınız. Tek bilmeniz gereken şey yokuşta yürümek beli inceltiyor.

Bel inceltme hareketleri 5

1 ayda yaklaşık 1-2 cm incelten bu egzersizde yapmanız gereken tek şey karnınızı omurganıza kadar hissedene kadar içinize çekmek. Bu pozisyonda 15-60 saniye kadar sabit kalın. Sonra nefes verip biraz dinlenin. Hareketi 5 dakika boyunca tekrarlayın. Her gün yapılan bu egzersiz ay sonunda belinizden bir hayli fark ettirecektir göreceksiniz.

Bacak inceltme hareketleri 1

Yere yattığınızda içgüdüsel olarak ilk yaptığınız hareket aslında hep budur. Yere düz bir şekilde yatın. Kollarınızla kalçanızdan destek alarak bacaklarınızı havaya kaldırıp havada bisiklet pedalı çevirir gibi yapın. Çevirdiğiniz pedalların havaya gittiğini düşünebilirsiniz fakat hiç de öyle bir durum yok. Her gün düzenli bir şekilde 10 dakikanızı bu harekete ayırın ve bacaklarınızdaki sertleşmeyi görün.

Bacak inceltme hareketleri 2

Bir sandalyede belinizle sandalye arasında hiç boşluk kalmayacak şekilde oturun. Ellerinizle sandalyenin iki yanını tutarak kalçanızı sandalyeye sabitleyin. Bacaklarınızı kalçanızın seviyesine kaldırıp indirin. Bu hem üst bacak hem alt bacaklarınızın kaslanmasına yardımcı olacak bir harekettir.

Bacak inceltme hareketleri 3

Yine düz ve sert bir zeminde oturun. Bu egzersizde size bir miktar ağırlık gerekiyor. Evde ağırlık yapacak bir eşya bulup ayak bileklerinizin üzerine koyun. Hızlı tempoda o ağırlığı kaldırıp indirmeye çalışın. O ağırlık sayesinde bacaklarınızdaki kaslar çalışacak ve daha kaslı bir bacaklara sahip olacaksınız.

Bacak inceltme hareketleri 4

Step egzersizini bilmeyen yoktur. Steple bacakları n yüksek oranda çalıştırıldığını da bilirsiniz. Evde step tahtanız yoksa herhangi bir düz yüksek bir şey bulun. Müzikle yapılması hem egzersize motive  olmanızı hem de hareketleri tempolu yapmanızı sağlayacaktır. Tempolu bir müzik eşliğinde yüksek zemine önce tek ayakla sonra ardından diğer ayakla çıkıp inin. Bu ayak kombinasyonlarını kendiniz de oluşturabilirsiniz. Önemli olan uzun süre hızlı tempoda bacakları çalıştırmak.

Bacak inceltme hareketleri 5


Çok yüksek olmayan bir sandalye bulun. Sandalyenin önünde düz bir zeminde tek tarafınıza dümdüz yatın. Üstte kalan ayağınızı sandalyenin üstüne dayayıp diğer bacağınızı yukarı aşağı kaldırın. Aynı hareketi diğer tarafınızla yapın. Uzun süre yapılması zor bir hareket fakat sabrederseniz kesinlikle sonuç alacaksınız.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...