Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİVakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz ile zayıflama


Günümüz hayatından eskiye doğru şöyle bir baktığımızda ne kadar çok şeyin değiştiğini düşününce şaşırmamak elde değil. Teknoloji inanılmaz bir hızla gelişiyor, dünyadaki en akıllı varlık olan insanlar bile teknolojinin bu hızına yetişmekte zorlanıyor. Hatta birkaç nesil teknoloji karşısında pes ediyor ve teknolojinin gerisinde kalıyor.

Bu hız insanlarda hem olumlu hem de olumsuz etkiler bırakıyor. Teknolojinin avantajlarından yararlanıyor olmak şüphesiz ki hem kaçınılmaz hem de kişilerin hayat standartlarını yükseltmesi açısından çok büyük bir nimet haline geliyor. Bu hızlı ilerleyiş ile artık insanlar daha az yoruluyor, eskiden en çözümsüz olan şeyler bile birkaç dakikaya hatta saniyeye düştü, dünya hatta evren bile gözümüzde daha da küçüldü, kendimize güvenimiz arttı, birçok çaresiz hastalıklara karşı bile çare bulundu, artık daha güzeliz, daha konforluyuz, daha rahatız. Fakat gel gelelim her iyi şeyin bir de diğer yüzü var ve biz bununla yüzleşmek istemesek de zaman bu olumsuzlukları sürekli karşımıza getiriyor.

Örneğin teknoloji sayesinde daha az yoruluyoruz evet ama eskiden bizi daha dinç ve dinamik tutan, daha fazla enerji sarf ettiğimiz için daha sağlıklı ve fit olduğumuz işleri yapan bir çok makine, alet-edevat, araç, sistem var. Onlar bizim yerimize bizim yapmamız gereken işleri yaptığı için biz daha az hareketliyiz. Sonuç olarak eski yıllara göre daha şişmanız. Bu daha az hareket içindeki düşük hayat tempomuz maalesef günümüzde bir yaşam tarzı oldu ve artık daha da üşengeçiz çünkü zaten alıştığımız daha az dinamik hayatta diğer şeyleri de daha ne kadar az yapabiliriz diye düşünüyoruz.

Evet yapmamız gereken işleri makinelere, sistemlere devrederek onlara ayrılan süre bize kaldı ama o süreyi de maalesef yine oturarak, hareketsiz, pasif işler için kullanıyoruz. Bunun doğal sonucu olarak da obez bir nesil yetişti ve yetişmeye devam ediyor. Bu özeleştirinin eminim ki hepimiz farkındayız fakat bu yaşam tarzı maalesef ki kaçınılmaz hale geliyor. Çünkü bize kalan daha fazla zamanı yine çalışarak ya da bilgisayar başında geçirerek aslında ileride çok pişman olacağımız bir yanlışa doğru gidiyoruz. Şimdi teknoloji bu derdimize de çare bulma yoluna gidiyor ve giderek değişen yaşam tarzımızın bize yansıdığı olumsuz etkileri yok etmeye çalışıyor.Şişmanlık konusunda teknolojinin bize sunduğu en yeni ve etkili sistem soğuk lipoliz, orijinal adıyla Cryolypolise’dir.

Bu sistem Harvard Tıp Fakültesinde görev yapan dermatolog Dr.Dieter Manstein ve Massachusetts General Hastanesinde görev yapan Dr. R. Rox Anderson tarafından icat edilmiştir. Bu soğuk lipoliz yönteminin zayıflama konusunda dayandığı temel fikir; vücuttaki bölgesel yağların önce ısıtılıp sonra soğutularak yağ tabakasının kristalize olup vücuttan atılmasıdır. Soğuk lipoliz yöntemi asla bir cerrahi yöntem olmayıp kişiyi konfor içinde acısız, ağrısız, yan etkisiz bir şekilde istediği bölgesindeki yağlardan kurtulmasına olanak vermektedir. Soğuk lipoliz yöntemi vücudun genel olarak bir zayıflaması değil, bazı bölgesel yağlanmaların yok edilmesidir. Fakat bu kural birkaç bölgesel yağı olan kişiler için çözümsüz bir yöntem değildir. Dolayısıyla kişi yağ dokusu fazla olan birkaç bölgesine soğuk lipoliz yöntemini uygulatabilmektedir. Genç, yaşlı, kilolu, az kilolu fakat bölgesel yağları bulunan herkes soğuk lipoliz yönteminden faydalanabilmektedir.

Soğuk lipoliz yönteminde uygulanması istenen bölgeye vücudun ısı değişimlerinden etkilenmesini engelleyen birkaç tane ped yapıştırılır. Büyük bir başlığı bulunan soğuk lipoliz cihazı ile öncelikle uygulanacak bölge 42 C’ye kadar ısıtılır ve 10. Dakikadan itibaren işlem bitimine kadar -5 C’ye kadar soğutulur. Soğuk lipoliz işlemi uygulanan bölgenin yağ tabakası kalınlığına göre 20 dakika ile 1 saat arasında değişen zamanda sürmektedir. Buradaki amaç yağ tabakasının ısıtılıp aniden soğutularak dermotoloji alanında apaptoz denilen hücre ölümü meydana getirmektir. Bu hücreler kristalleşip soğuk ile donduğu ve hücre ölümü meydana geldiği için, vücut o yağ tabakasını işlevsiz olarak algılayıp bir an önce vücuttaki taşıyıcı role sahip olan lenfatik sistem ile dışarı atmaktadır.

Soğuk lipoliz yönteminde -5 C’ye kadar yağ tabakasının soğutulması esnasında vücudun diğer hiçbir dokusu zarar görmemektedir. Çünkü yapılan araştırmalar sonucu sadece cilt altındaki yağ tabakasının soğuğa karşı hassas olduğu, cilt altında bulunan kan damarları, sinirler, yağ tabakasının etrafındaki kemiklerin ise soğuktan etkilenmediği sonucu ortaya konmuştur. Sadece cilt altı yağ tabakasının soğuğa karşı hassas olup eriyip vücuttan atılması ve bunun yanında diğer hiçbir dokuya zarar vermemesi araştırmacılar tarafından soğuk lipoliz sisteminin ortaya çıkma zorunluluğunu düşündürmüştür. Bu fikirle yola çıkan soğuk lipoliz cihazı mucitleri bu araştırmalarını kanıtlamak için yüzlerce kişi üzerinde bu sistemi uygulamış ve çok olumlu sonuçlar almıştır. Soğuk lipoliz yöntemini geliştirdikten sonra sistem üzerinde zamanla yeni fikirler geliştirilmiş ve halen de geliştirilmeye devam ediyor. Örneğin soğuk lipoliz teknolojisi bugün için vakumlu ve vakumsuz olmak üzere ikiye ayrılır.

Vakumlu soğuk lipoliz yöntemi vakumun da etkisiyle ciltte bir mekanik etki yaratarak uygulanan soğuğun daha etkili olmasını sağlamaktadır. Piyasada buna göre çok çeşitli teknolojilere sahip soğuk lipoliz cihazları bulunmaktadır. Soğuk lipoliz yönteminden faydalanmak isteyen kişiler mutlaka iyice araştırmalıdırlar. Soğuk lipolizin uygulanabildiği bölgeler; karın, basen, yan bel simitler, sırtta ve göğüs altında oluşan sütyen katları, bacak, sırt, kol bölgeleridir. Soğuk lipoliz yöntemi 15 gün içinde hemen etkisini göstermeye başlar ve en az 3 cm’lik bir incelme sağlar. Bu da %25 oranında vücuttan atılan yağ dokusu miktarına eşdeğerdir. Soğuk lipoliz yönteminden tamamen etki alabilmek için 4 ay uygulanması gereklidir. 4 ay uygulandığı taktirde %45 gibi büyük bir oranda vücuttan yağ atılır ve 15 cm incelme görülür.

Soğuk lipoliz yöntemi sonrası kişiler kolaylıkla normal hayatlarına geri dönebilirler. İşlem sonrası sadece geçici bir cilt kızarıklığı meydana gelebilir. Bunun herhangi bir duruma tehlikesi yoktur. Soğuk lipoliz yönteminin uygulanması sakıncalı olabilecek kişi grupları arasında; hamileler, çocuklar, böbrek ve karaciğer hastalığı bulunanlar ve soğuğa karşı hassas olan ya da soğuğa karşı toleranı olmayan kişiler bulunmaktadır. Soğuk lipoliz yöntemi; uygulanma rahatlığı, kolaylığı, kişide herhangi bir yan etki bırakmaması, 15 gün içinde bile memnun edici etkilerinin olması, ağrı ve acı hissettirmemesi, diğer dokulara zarar vermemesi, bir türlü yok edilemeyen bölgesel yağları kısa sürede ve etkili bir şekilde yok etmesi, birçok bölgeye uygulanabilmesi, sporla ve diyetle erimeyen yağların erimesi gibi daha birçok avantajı sayesinde diğer yöntemlere karşı üstün özelliklere sahiptir.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...