Alkali Diyeti Dukan diyeti Karatay diyeti Kış Diyeti Şok Diyet York testi Göbek Eritme Yöntemleri
MENÜ için tıklayınız...

Zayıflamanın, kilo vermenin her türlü yöntemleri...

ZAYIFLAMANIN
YÖNTEMLERİ17 Gün Diyeti


Obezite sorunuyla yüzyıllardır savaşan ülke Amerika’dan ithal, kısa sürede kilo verdiren mucizevi bir diyet kitabı çıktı. Sizlere yeni bir hayat vadeden Doktor Mike Moreno’nun yeni çıkardığı ’17 Gün Diyeti’ (The 17 Day Diet) kitabıyla sizi sadece 17 günde çok fit bir görüntüye dönüştürecek.

17 Gün Diyeti, belirli bir reçeteyle sizi disiplin altına alıyor ve yağ yakımını sağlayan metabolizmayı inanamayacağınız derecede hızlandırıp çok kısa sürede zayıflamanızı garanti ediyor. Bu reçete yıllardır bilinen ‘kibrit kutusu’ kavramları gibi değil tabi ki. Sizi aç bırakmadan sadece belli besin gruplarının yerlerini değiştirerek metabolizma hızınızı düşürmeden zayıflatıyor.

17 Gün Diyetinin mantığında 4 aşama bulunmaktadır. İlk aşama ‘hızlandırma’, ikinci aşama ‘hareket etme’, üçüncü aşama ‘varış’, son aşama ise ilk 3 aşamanın birleşiminden oluşuyor. 17 gün diyetinin ilk aşaması olan hızlandırma aşamasında adı üstünde metabolizmayı inanılmaz hızlandırıyor. Bunu yola çıkmadan önce arabanın motorunu çalıştırmak gibi düşünebilirsiniz. Gideceğiniz, varmak istediğiniz yol da vermek istediğiniz kilolardır. Tabi bunun için önce arabaya binmek gerekir. İkinci aşama olan harekete geçmek arabayı ileri sürme aşamasıdır.

İlk iki aşamadaki verdiğiniz kilolara hayret edeceksiniz. Üçüncü aşamada vermek istediğiniz kilolar çoktan gitmiştir ve son aşamada ise verdiğiniz kiloları muhafaza edebilirsiniz.

17 Gün diyetiyle beklediğiniz sonuç 4 ile 6 kilo arasında değişmektedir. Sadece 17 günde bu kiloları verdiğinizde çok kısa sürede fit bir görünüme kavuşmanın mutluluğuna erişeceksiniz. Tabi bunun için diyetin yanında bir de 17 dakikalık egzersiz bulunmaktadır. Bunu da kitabın yanında verilen egzersiz videosuyla kolayca halledebilirsiniz. Unutmayın hareket olmadan yağlar yakılmaz.

17 Gün Diyetinde neler yeniyor?

17 Gün Diyetinde her gün ihtiyacınız olan karbonhidrat, yağ ve protein olarak temel 3 besin grubundan sadece almanız gereken miktarı sınırlarsınız. Böylece hiçbir besin grubundan mahrum kalıp sağlığınızdan olmazsınız. 17 gün diyetinde yasaklı olan besinler; kızartma türleri, şekerli besinler, işlenmiş besinler olarak sayılabilir. Bunun yanı sıra meyve, hindi eti, yumurta, sebze gibi faydalı besinler tüketiliyor.

Gelelim 17 Gün Diyetinin aşamalarında neler yenileceğine:

1. Aşama

Kahvaltıda ya

ğda yumurta, yeşilçay, ara öğünde meyve örneğin üzüm, öğlen ton balıklı ya da ızgara tavuklu bol yeşillik içeren bir salata, akşam haşlanmış sebzelerle süslenmiş ızgara tavuk ya da balık ve yeşilçay.

2. Aşama

Kahvaltıda kurabiye, yeşilçay, ara öğünde şeftali, öğlen tavuk salata, esmer pirinçle yapılmış pilav, meyveli yoğurt, akşam haşlanmış sebzeli ızgara balık.

3. Aşama

Kahvaltıda tam buğday ekmeğiyle yapılmış bir tost, 1 yumurta, yeşilçay, ara öğünde şeftali, öğlen ızgara tavuk eti, çoban salata, tam buğday ekmeği ve meyve, akşam haşlanmış sebzeli ızgara balık ve yeşilçay.

4. Aşama

Kahvaltıda yağda yumurta, yeşilçay, ara öğünde üzüm, öğlen ızgara balık ve yeşilçay, akşam çoban salata, fırında patates ve yeşilçay.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama

Aqua cycling sporu orta zorluk seviyesinde 30 dakikalık bir seans sonrasında kişiye 500-600 kalori yaktırmaktadır...
Okumak için tıklayınız...

Matwork Pilates ile Zayıflama

Kondüsyon Bisikleti ile Zayıflama

koşu bandı sizi ne kadar zayıflatır?

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Şok Diyet

Zayıflarken Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflamaya çalışırken bilinçaltımızda sürekli bir kaçış, bahane, mazeret, başka şeyleri suçlama yönünde eğilimlerimiz vardır. Halbuki kilo almamıza neden olan bütün o hataları, yanlışları biz kendimiz yaparız. Ama hiç kimse yaptığı yanlışın farkında değildir...
Okumak için tıklayınız...

Koşu Bandı ile Zayıflama

Koşu bandında daha çok kalori harcamak için koşu bandına eğim vermek de çok önemlidir. Ancak eğim verirken ve koşu bandı kullanırken nabzınızın sizi yoracak seviyelere çıkmamasına dikkat edilmelidir...
Okumak için tıklayınız...

Zayıflama Kemeri

Hareketsizlik denen günümüzün en büyük düşmanı bizi içten içe yaşlandırıyor, şişmanlatıyor, asosyalleştiriyor dolayısıyla bizi mutsuz ediyor. Hareketsizliğimizin, durağan tempomuzun bugün için en büyük nedeni...
Okumak için tıklayınız...

Aletli Plates Çeşitleri

Pilatesin günümüzde neden bu kadar meşhur, tercih edilen, moda, yeni bir akım olduğunu düşünecek olursak sporu yapan kişilerdeki olumlu etkileri olduğunu anlarız. Her ne kadar pilatesin ülkemizdeki yeri...
Okumak için tıklayınız...

Ultrashape ile Zayıflama

Ultrashape v3 cihazının en önemli avantajı yağ hücrelerini taşıyan yağ hücresi zarlarıyla birlikte geri dönüşümsüz bir şekilde atılmasıdır. Bu demektir ki kırılan yağ zarları vücuttan atıldığında...
Okumak için tıklayınız...